Fiesta Balonowa 2019

W dniach 11-14.07.2019 w Białymstoku odbędzie się kolejna „FIESTA BALONOWA edukacja na rzecz propagowania sportu balonowego” organizowana przez Stowarzyszenie Białostocki Klub Balonowy.

Już dziś serdecznie zapraszamy.

Fiesta – 14.07.2018 piknik lotniczy

Pomimo niesprzyjającej pogody, wielu Białostoczan przybyło na sobotni piknik lotniczy zorganizowany przez Białostocki Klub Balonowy.

Pokaz zabytkowych pojazdów, konkurs modeli balonów cieszyły się sporym zainteresowaniem. Wiele emocji wzbudziły akrobacje paralotniowe w wykonaniu dwukrotnego mistrza świata Tomasza Kudaszewicza.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wytrwałość, wszak „Lotnictwo szkołą charakteru”.

Fajnie, że byliście z nami.

Fiesta Balonowa 2018 – pierwszy lot

Pierwszy zaplanowany lot już za nami. Prognozy meteorologiczne nie napawały optymizmem,  jednak pogoda okazała się łaskawa, a tłumnie zgromadzeni widzowie podziwiali wspólny start balonów.

Po pierwszym locie na prowadzeniu jest Bazyli Dawidziuk, drugie miejsce zajmuje Marek Banasiuk, a trzecie Masza Oparina.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii

W oczekiwaniu na start balonów widzowie mogli obejrzeć pokaz sprzętu paralotniowego w wykonaniu Tomasza Kudaszewicza, dwukrotnego mistrza świata w paralotniarstwie

Tomasz Kudaszewicz prezentuje sprzęt paralotniowy

 

Fiesta Balonowa 2018 rozpoczęta !!!

Fiesta Balonowa 2018 oficjalnie rozpoczęta !!!

Impreza oczekiwana w Białymstoku od kilku lat, której motywem przewodnim będzie edukacja poprzez wspólną zabawę. Jeżeli tylko pogoda dopisze na białostockim niebie będzie można zobaczyć kilkanaście balonów.

Udział zgłosiło 15 ekip balonowych. Miło nam będzie gościć na Podlasiu załogi spoza Białegostoku, a w szczególności jedyną kobietę w gronie pilotów – Maszę Oparinę.

Witając uczestników Prezes Stowarzyszenia Klub Balonowy Białystok Andrzej Konstańczuk wyraził nadzieję, że wkrótce Białystok znowu będzie „Balonową Stolicą Polski”. (więcej…)

Fiesta Balonowa 2018 – Honorowy Patronat

Pragniemy poinformować że w dniach 13-15 lipca 2018 roku, w Białymstoku odbędzie się „FIESTA BALONOWA – edukacja na rzecz propagowania sportu balonowego”. Szczegółowy Program dostępny tutaj – kliknij.

Organizatorem jest Stowarzyszenie Białostocki Klub Balonowy oraz Politechnika Białostocka.

Jednocześnie informujemy, że impreza została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Marszałka Województwa Podlaskiego. Dziękujemy !!!

Inauguracja sezonu 2018

W dniu dzisiejszym, wspólnym lotem czterech balonów członkowie Białostockiego Klubu Balonowego oraz sympatycy baloniarstwa zainaugurowali sezon lotny. (więcej…)

Zawody Balonowe ponownie w Białymstoku

Pragniemy poinformować wszystkich pasjonatów balonów, że czynimy starania, aby w tym roku, w Białymstoku ponownie odbyły się zawody balonowe. Byłaby to pierwsza impreza tego typu do kilku lat. Planowany termin to 13-15 lipca 2018 roku. O szczegółach będziemy informować na bieżąco